Prestiżowe wyróżnienie dla naszej Szkoły

Nasz Szkoła została laureatem konkursu European Language Label 2023, zdobywając znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych, ustanowiony przez Komisję Europejską w 1998 r. W Polsce konkurs prowadzony jest od 2001 r. przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
Do konkursu został zgłoszony projekt Alfabetyzacja dwujęzyczna uczniów w oddziałach przygotowawczych, który realizowały trzy nauczycielki: pani mgr Anna Nankowska – oddział przygotowawczy I-III, pani mgr Katarzyna Pajewska – oddział przygotowawczy I-III, pani dr Małgorzata Jaszczuk-Surma – oddział przygotowawczy IV-VI we współpracy z koordynatorem projektu panią dr Barbarą Muszyńską z Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu oraz prof. Mary Amandą Stewart z Texas Womanʼs University w USA.
Projekt ma na celu wpieranie uczniów obcokrajowców (migrantów i uchodźców) w nauce języka polskiego, co umożliwia im przejście do klas ogólnodostępnych. Poza tym sprzyja integracji uczniów różnorodnych kulturowo i językowo, a także angażuje asystentów kulturowych oraz rodziców.
Certyfikat jest prestiżowym wyróżnieniem promującym osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne przyznawanym za innowacyjne metody i techniki kształcenia językowego. Konkurs jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Bardzo dziękuję wyżej wymienionym osobom za udział w Projekcie.

Odebraliśmy certyfikat w Warszawie, który zajmuje honorowe miejsce w budynku głównym Szkoły.

Z wyrazami szacunku - Ewa Nadzieja