Zajęcia - październik

Podczas lekcji fizyki w październiku klasy ósme brały udział w grze dydaktycznej Szpieg w elektrowni. Na tydzień uczniowie zamienili się w grupę szpiegów chcących wykraść tajną formułę nowego sposobu pozyskiwania prądu elektrycznego i dostać się niepostrzeżenie do budynku elektrowni. Wykonując sześć misji mieli przed sobą trudne wyzwania: zdobyć potrzebne wskazówki, przecisnąć się przez kanały wentylacyjne niczym elektrony w przewodniku, znaleźć właściwą drogę, odszyfrować tajne kody i wykonać niezbędne obliczenia.  Gra była realizacją tematu o oporze elektrycznym z działu o prądzie elektrycznym i została przygotowana dla uczniów i przeprowadzona przez panią Annę Stróżańską-Wołowiec, nauczycielkę fizyki. Podczas gry ósmoklasiści wykorzystali pomoce dydaktyczne zakupione przez Szkołę w ramach udziału w Programie Laboratoria Przyszłości.