Wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2023”

Gabriela Jaworska (klasa VIII e) zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Twórczości Scenicznej Młodych „Przekręt 2023”.

Jury doceniło jej główną rolę – znakomitą kreację Karola Lwie Serce – w przedstawieniu „Bracia Lwie Serce”, które Szkolne Koło Teatralne „Niewinni Czarodzieje” zaprezentowało w czasie przeglądu teatrów w XVII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu.

Na dużą pochwałę zasługuje postawa wszystkich członków teatralnego zespołu z naszej Szkoły.

W przeglądzie wzięły udział grupy uczniów z całej Polski. Jury wyróżniło indywidualnie pięcioro spośród kilkudziesięciu uczestników.

Gabriela jest najmłodszą nagrodzoną w gronie indywidualnie wyróżnionych i jedyną, pochodzącą spoza XVII LO.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek, 17 marca 2023, Gabrysia odebrała nagrodę za swój występ. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów XVII Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej.

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy sukcesu i życzymy powodzenia oraz wytrwałości w dalszym rozwijaniu aktorskich umiejętności!