Droga do morza - projekt.

W ostatnich tygodniach nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Droga do morza". Na stronie projektu: https://drogadomorza.pl/ czytamy:

"Droga do morza" to projekt skoncentrowany na ukazaniu procesu powrotu Polski nad Bałtyk, szczególnie w ciągu pierwszych lat od odzyskania w 1918 r. niepodległości. Przybliża najważniejsze wydarzenia historyczne, jak zaślubiny z morzem, przedstawia twórców ówczesnej Polski – polityków, inżynierów, wojskowych i specjalistów innych branż, nakreśla realia miasta portowego, jakim była Gdynia, polskiego wybrzeża oraz naszych flot i kontaktów zamorskich. Wprowadza przy tym do tematów gospodarki i bankowości. W ramach dotychczasowych działań między innymi wydano książkę Wiktora Cygana „Droga do morza”, jak i film „Droga do Morza” czy multimedialną wystawę wraz z szeregiem publikacji edukacyjnych, na którą serdecznie zapraszamy.

W naszej szkole uczniowie mieli możliwość zapoznać się z materiałami przygotowanymi przez organizatorów. Również w ramach projektu uczniowie wzięli udział w quizie, w którym 29 osób otrzymało nagrody. Nauczyciele przeprowadzili również lekcje z zakresu geografii i historii. Z historią Gdyni   również zostali zapoznani uczniowie, którzy biorą udział w działaniach świetlicy szkolnej.

Efektem tych lekcji były plakaty oraz prezentacje, które przybliżały historię Gdyni.