Obchody 84 Rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir

W dniu dzisiejszym to jest 9 lutego 2024 r. uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach 84 Rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir. Na zaproszenie Wojewody Dolnośląskiego, Prezydenta Wrocławia, Dowódcy Garnizonu, Dyrektora IPN-u oddział we Wrocławiu, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Zarządu Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Zesłańców Sybiru w kościele pw. Św. Bonifacego we Wrocławiu, którą odprawił Arcybiskup Wrocławski Józef Kupny. Następnie patriotyczna uroczystość odbyła się pod pomnikiem "Zesłańcom Sybiru". Odśpiewany został Hymn Polski. Po powitaniu uczestników uroczystości i wystąpieniu przedstawicieli władz rządowych, samorządowych i gości nastąpiło wręczenie odznaczeń i medali pamiątkowych. Medale zostały wręczone za uznanie i zasługi wniesione w działalność Związku Sybiraków z okazji 95 rocznicy powstania Związku Sybiraków. Kolejnym punktem uroczystości była modlitwa ekumeniczna oraz Apel Pamięci i Salwa Honorowa. Uroczystość zakończyła się składaniem kwiatów i zniczy pod pomnikiem, a także odśpiewaniem Hymnu Sybiraków. Z naszej szkoły w tej patriotycznej uroczystości wziął udział Poczet Sztandarowy, a także ponad 100 uczniów i kilkunastu nauczycieli. Bardzo dziękuję Nauczycielom za przygotowanie uczniów do tej uroczystości i godne reprezentowanie naszej Szkoły. Dziękuję za zaangażowanie i aktywność. Z całego serca dziękuję wszystkim przedstawicielom Związku Sybiraków oddziału we Wrocławiu za uhonorowanie mnie medalem w uznaniu zasług wniesionych w działalność Związku Sybiraków w 95 rocznicę Jego powstania.