Pożegnalny wieczór teatralny.

Pożegnalny Wieczór Teatralny

W poniedziałek, 19 czerwca 2023 roku, w naszej Szkole odbył się Pożegnalny Wieczór Teatralny w czasie którego kończące swą działalność Szkolne Koło Teatralne „Niewinni Czarodzieje” zaprezentowało dwa przedstawienia: „Braci Lwie Serce” (po raz trzeci) oraz „Wariata” (pożegnalną premierę).

Oba przedstawienia wywołały dużo emocji wśród licznie zgromadzonej widowni. Zarówno baśniowi „Bracia Lwie Serce” (na podstawie powieści Astrid Lindgren), jak i poruszający trudny temat Holokaustu „Wariat” (na motywach opowiadania Idy Fink) przykuły uwagę gości i nagrodzone zostały burzą oklasków.

Wielka w tym zasługa młodych aktorów, którzy bezbłędnie wywiązali się ze swojego zadania. Wieczór ten był ukoronowaniem ich całorocznego wysiłku i wielu godzin spędzonych na próbach. Tego dnia cały zespół teatralny wykazał się wielkim zaangażowaniem, odpowiedzialnością i wytrwałością.

W skład Szkolnego Koła Teatralnego „Niewinni Czarodzieje” wchodzili: Gabriela Jaworska (Karol Lwie Serce/Abram), Emilia Kokurewicz (Jonatan Lwie Serce/Rebeka), Antoni Różański-Putek (Tengil/Doktor Fink), Maja Stykowska (Pani Astrid/Piuke/Ruta), Iga Howańska (Mama/Sofia/Dora), Kalina Buczyńska (Jossi/Sara), Stanisław Knuter (Weder/Abel), Łukasz Mucha (Kader/Żołnierz I), Daniel Kajfosz (Mateusz/Daniel), Julia Piórkowska (Pani Lindgren/Rachela), Wiktor Laszczyk (Doktor/Orwar/Dowódca), Emilia Krawczyk (Greta Andersson/Żołnierz II), Yuliya Vadavozava (Katla), Grzegorz Kraus (Rabin).

Oba przedstawienia wyreżyserował pan Bartłomiej Krolek, który napisał również scenariusze i zadbał o oprawę muzyczną do obu spektakli.

Niezwykłe plakaty do obu inscenizacji przygotowała Kalina Buczyńska.

Scenografia i kostiumy były wynikiem współpracy Igi Howańskiej oraz Kaliny, wspieranych przez pozostałych członków Koła. W przygotowaniu tła do „Braci Lwie Serce” pomogły również uczennice klasy VI b – Dominika Wielgus i Oliwia Kiraga.

Obsługą widowni w czasie wydarzenia zajęli się uczniowie klasy VIII e: Michał Wilczyński oraz Kacper Chabik, którzy znakomicie wywiązali się ze swojego zadania. Wspomagały ich w tym Lena Kucharczyk oraz Angelika Inglot.

Trudnej roli inspicjentki oraz prowadzącej całe wydarzenie podjęła się Emilia Krawczyk.

Szkolne Koło Teatralne dziękuje za życzliwość oraz wsparcie pani Dyrektor, Wicedyrektorom, Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia: nauczycielom, rodzicom i uczniom.

Za wspaniałe zdjęcia z Pożegnalnego Wieczoru Teatralnego specjalne podziękowania należą się paniom: Izabeli Karbownik oraz Jadwidze Majsnerowskiej.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym ważnym dla nas wydarzeniu!

Szkolne Koło Teatralne

„Niewinni Czarodzieje”