XXVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wrocławiu

W dniu 6 kwietnia troje uczniów oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły, Piotr Ostrowski z IIId, Urszula Jaśnikowska z IIa i Krystian Marchwicki z IIb, wzięli udział w drugim etapie XXVII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Wrocławiu, Wrocław, moje miasto. Zawody odbyły się w gościnnym Gimnazjum nr 15 na Ołbinie. Reprezentantów szkoły przygotował nauczyciel Piotr Tegnerowicz, wielokrotny laureat tego konkursu.

Konkurs organizuje w ramach międzyszkolnej rywalizacji o Wielką Nagrodę Wrocławia Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Udział biorą uczniowie w kategoriach wiekowych szkoła podstawowa i gimnazjum. W tym roku nie było łatwo przejść przez eliminacje. Pytania z historii i planu miasta okazały się szczegółowe, nieraz też podchwytliwe!

Mimo to Piotrowi udało się z powodzeniem przejść do półfinału konkursu, który odbędzie się już niebawem. Gratulujemy! Dobrze wypadli też Ula i Krystian, którym do przejścia zabrakło dosłownie paru punktów. Oni mogą wrócić do konkursu jeszcze za rok, a tymczasem trzymamy kciuki za Piotrka. Uczniowie wykazali się dużą ambicją w przygotowaniach do konkursu. Opanowali tyle wiedzy, że można mówić o przewodnictwie po Wrocławiu w ich przypadku... Jeszcze przed wejściem na konkurs zapytano ich zresztą o drogę.