„HUMOR W POEZJI”- KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS 1-3 I OP

W dniu 5 lutego 2018r w naszej Szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej Dla Dzieci dla klas I-III i oddziałów przedszkolnych.Celem konkursu byłopopularyzowanie twórczości polskich autorów, rozwijanie zdolności recytatorskich,zainteresowanie uczniów poezją,zachęcanie do występów na scenie,prezentacja umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Każdy uczestnik recytował dowolnie wybrany utwór poetycki dostosowany do swojego wieku izgodny z tematem przewodnim, który brzmiał: „Humor w poezji”. W Komisji oceniającej występy dzieci zasiadły:  p. Amanda Binienda, p. Justyna Kokoszka oraz p. Monika Walicka. Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów biorących udziałw konkursie, Komisja oceniłai wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Grupy przedszkolne:
- I miejsce- Jagoda Rył
- II miejsce- Helena Jażdżyk
- III miejsce- Milena Śliwińska, Ignacy Cichy

Klasy I:
- I miejsce- Karolina Szymańska, Adam Jarowicz
- II miejsce- Zuzanna Kaźmierczak
- III miejsce- Ewa Szulc

Klasy II:
- I miejsce- Mateusz Bączek
- II miejsce- Michał Olszewski
- III miejsce- Hanna Pikta
Wyróżnienie- Elżbieta Radziszewska

Klasy III:
- I miejsce- Iga Majcher, Gabriela Jaworska
- II miejsce- Maciej Małecki
- III miejsce- Stanisław Knuter

Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz przystąpił do pamiątkowego zdjęcia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne występy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Wami za rok. Dziękujemy wszystkim, którzy obecni byli na widowni oraz wspierali uczestników: Pani Dyrektor Ewie Nadziei, nauczycielom, rodzicom, bliskim.  Wszystkich już dziś zapraszamy za rok!

Organizatorkami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród najmłodszych, były pani Magdalena Prostak i pani Katarzyna Zawadzka, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.