Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Działania wolontariatu - Mały Książę

Wchodzimy w drugi semestr, ale chciałbym jeszcze podsumować działania naszego szkolnego koła wolontariatu w minionym semestrze. Nasze działania ukierunkowane były na uwrażliwienie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka. Mimo, że aktywności było bardzo dużo chciałbym przytoczyć tylko kilka z nich. Główne działania były scentralizowane  na pomoc związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. 

W listopadzie została zorganizowana zbiórka artykułów biurowych dla Hospicjum przy ul. Poświęckiej, które miały posłużyć do zajęć w ramach działań plastycznych, w których uczestniczyli podopieczni placówki. 
 W grudniu wiele osób włączyło się w przygotowania "Wigilii seniora" oraz w lokalną akcję "Boże Narodzenie w pudełku po butach". Działania te miały na celu pomoc potrzebującym z naszej dzielnicy, ta lokalna aktywność  miała pokazać uczniom, że człowiek potrzebujący to również ten, którego mijamy codziennie idąc do szkoły. Po świętach Bożego Narodzenia udaliśmy się do Hospicjum na wspólne kolędowanie, było to wspaniałe przeżycie dla nas wszystkich.
Ostatnia akcja, w której wzięliśmy udział to WOŚP, zaangażowanie w tej ogólnokrajowej akcji ma na celu uwrażliwić uczniów na niesienie pomocy osobom chorym. 
Zaprezentowanie naszych działań, nie ma na celu przechwalanie się działaniami, ale jest okazją to wyrażenia naszej wdzięczności. Uczniowie, bez wsparcia i otwartości rodziców nie mogliby w wielu przypadkach włączyć się w nasze działania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze działania i mamy nadzieję na dalszą pomoc w niesieniu dobra. 
Wolontariat Mały Książe   
wraz z opiekunami 

GaleriaPrzejdź do góry