Bezpieczna droga do Szkoły.

Szanowni Państwo

Nowy rok szkolny stanowi wyzwanie nie tylko dla uczniów, szczególnie tych, którzy w bieżącym roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, ale także Was - rodziców, którzy dokładają wszelkich starań aby codzienna droga do szkoły przebiegała przede wszystkim w sposób bezpieczny. Bezpieczeństwo jest także priorytetowym zadaniem policjantów Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, którzy w ramach realizacji programu „Bezpieczna droga do szkoły” dbają o przestrzeganie zasad ruchu drogowego w obrębie szkół, prowadzą pogadankui profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych a także aktywnie włączają się w podejmowane przez szkoły działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Rozpoczęta właśnie jesień, a co za tym idzie - pogorszenie widoczności na drogach wymaga umieszczenia na tornistrze lub odzieży ucznia elementów odblaskowych w postaci breloczków, opasek lub kamizelek odblaskowych. Każde działanie podjęte na rzecz poprawy bezpieczeństwa przyniesie bez wątpienia wymierne korzyści. Zwracamy także Państwa uwagę na sposób parkowania pojazdów pod szkołą, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy największa liczba uczniów rozpoczyna lekcje. Niewłaściwe zaparkowany pojazd ogranicza dzieciom możliwość bezpiecznego dotarcia do szkoły a innym użytkownikom drogi - szybkie i bezpieczne przemieszczanie się. Prosimy aby pozostawianie przez Państwa pojazdów odbywało się z rozwagą i w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

W kolejnym artykule znajdą Państwo informacje o właściwym sposobie zabezpieczenia rowerów i innych pojazdów którymi poruszają się uczniowie do szkoły.