Babciu, dziadku - nie daj się oszukać!

Dolnośląski Kurator Oświaty w imieniu Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie

Babciu, dziadku - nie daj się oszukać!

Celami głównymi konkursu jest:

- propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie,

- edukacja dzieci oraz seniorów z zakresu bezpieczeństwa osób starszych,

- zwracanie uwagi na kształtowanie właściwych relacji międzyludzkich i rodzinnych,

- zaangażowanie dzieci i młodzieży w twórcze działania na rzecz seniorów.

Celem pośrednim konkursu jest dotarcie do osób starszych, samotnie funkcjonujących, mało aktywnych, którzy nie integrują się w życiu społecznym.

Konkurs rozpoczyna się 3 kwietnia i trwa do 26 maja 2017r., jest dedykowany dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych w klasach IV-VI.  Również dzieci z klas młodszych oraz z klas starszych mogą się włączyć, jednak w przyznawaniu nagród komisja weźmie pod uwagę wiek dzieci ze względu na równość szans.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest indywidualne napisanie listu kierowanego do seniora (babci, dziadka, cioci, wujka, sąsiada itp.), w którym pojawią się:

- ostrzeżenia o współczesnych zagrożeniach dla seniorów,

- porady i wskazówki jak można uniknąć zagrożeń,

- zapewnienie wsparcia rodziny, bliskich, innych osób lub instytucji.

Forma listu jest dowolna, a podczas oceny prac pod uwagę będą brane następujące kryteria: pomysłowość, treść i budowa przekazu.

Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach:

- grupowej, w której bierze udział cała klasa,

- indywidualnej, w których każdy list oceniany jest pojedynczo.

W kategorii nagród grupowych przewidziane są:

- wizyta dla całej klasy we wrocławskim ZOO wraz z zajęciami edukacyjnymi na terenie obiektu (bezpłatne wejście - zajęcia edukacyjne oraz przewodnik opłata 10 zł za osobę)

- wizyta dla całej klasy we wrocławskim Humanitarium,

- wizyta dla całej klasy na terenach wrocławskiej Policji - specjalny pokaz policyjnych psów służbowych oraz wycieczka po terenie bazy Przewodników Psów Służbowych przy
ul. Połbina 1 we Wrocławiu. W programie uwzględniono pokaz psów na torze przeszkód, posłuszeństwa, ataków w przypadku zagrożenia, przeszukania pomieszczeń, pojazdów i bagaży pod kątem materiałów wybuchowych i narkotyków.

W kategorii nagród indywidualnych przewidziano trzy podwójne zaproszenia do wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol na spektakl dla dzieci w dniu 2 czerwca 2017 r pt. Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Zwycięzcy indywidualni zostaną niezwłocznie poinformowani o wygranej.