Pomaganie przez ubranie - pomoc dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Szanowni Państwo, od września 2016 r. bierzemy udział w akcji „Pomaganie przez ubranie” organizowanej przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Jedności Narodowej.

Celem głównym Akcji jest propagowanie działań i zachowań proekologicznych i charytatywnych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

W ramach Akcji i pomocy hospicjom: w  Łodzi, Krakowie i Wrocławiu oraz Fundacji „AKOGO” P. Ewy Błaszczyk, do ustawionego w Szkole kontenera, zbierać będziemy:

odzież damską i męską (bluzki, spodnie, spodenki, spódnice, sukienki, koszule,

swetry, bluzy, biustonosze, nową bieliznę, nowe skarpetki, płaszcze, kurtki,

kompletne garnitury, czapki, szaliki, apaszki)

odzież dziecięcą i niemowlęcą

odzież sportową

torby, torebki, paski, biżuterię

tekstylia domowe (pościel, kolorowe ręczniki, firany, zasłony, obrusy, szlafroki)

obuwie damskie, męskie i dziecięce

Wszystkie zebrane rzeczy zostaną zrecyklingowane i przekazane do użytku kolejnym osobom, dlatego nie zbieramy:

rzeczy brudnych, mokrych, zatęchłych

rzeczy odbarwionych, poplamionych i zmechaconych

rzeczy podartych, dziurawych i poprutych

rzeczy w sierści zwierząt i nieprzyjemnie pachnących

kołder, poduszek, koców i dywanów

Kontenery opróżniane będą raz na 3 tygodnie.

Charakter zbiórki jest ciągły, tzn. trwa ona cały rok szkolny: po zakończeniu akcji w czerwcu, automatycznie rozpoczyna się ona we wrześniu.