Spotkanie z autorką książek

SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK

W dniu 10 listopada uczniowie klas Ia i Ib gościły autorkę książek dla dzieci i dorosłych oraz autorkę bloga „ Piszę z Wrocławia” – Panią Agnieszkę Gil. Pisarka znana jest z organizowania cyklicznych spotkań z dziećmi pt. „GILgotki”, których namiastkę zaprezentowała naszym uczniom. Spotkanie z Panią Gil było okazją nie tylkodo zapoznania się z jej twórczością, ale także do poznania procesu powstawania książki i dla wszystkich świetną zabawą. Podczas spotkania dzieci zadawały autorce wiele pytań dotyczących jej pracy, jak również zmierzyły się z tworzeniem własnej opowieści, wykorzystując przy tym wyobraźnię.

Wizyta Pani Gil zakończyła się gromkimi brawami oraz wręczeniem pisarce drobnych upominków przygotowanych przez dzieci.

Wiemy na pewno, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Opracowały: Pani Katarzyna Zawadzka i Pani Magdalena Prostak