Festiwal Mistrzów Kodowania

Prezentacje najlepszych projektów młodych „Mistrzów Kodowania” z całej Polski, zwiedzanie Stadionu Narodowego, zabawy z mimem, selfie z prowadzącym Tomaszem Kammelem i Scratchowym Kotem oraz wiele innych atrakcji. Tak bawiliśmy się na finale  Mistrzów Kodowania w Warszawie na Stadionie Narodowym!

Nasza „Ośmiotrójka” godnie reprezentowała szkołę na Festiwalu Mistrzów, gdzie zademonstrowaliśmy program informatyczny do nauki matematyki oraz film animowany  Legenda2.0 stworzony przez dzieci na zajęciach komputerowych. Umiejętności programistyczne uczniów SP nr 83 zostały dostrzeżone i otrzymaliśmy zaproszenie do kontynuowania projektu w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Przy okazji pobytu w stolicy najlepsi programiści Aleksandra Zaremba i Dominik Kuczyński z kl.6b oraz Natalia Dyś z 5a i Szymon Kuczyński z klasy 4b wraz z nauczycielką informatyki Jolantą Pelc zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie oraz Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego.

Opracowała: p. Jolanta Pelc