Wizyta delegacji z Saginav Valley State University z USA

GOŚCIE Z USA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 16 kwietnia 2015 roku, nasza szkoła gościła w swoich progach delegację  dyrektorów szkół oraz nauczycieli ze stanu Michigan w USA. Goście przybyli do Polski w ramach realizowanego projektu Gerstacker Fellowship Programme oraz współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, a celem ich wizyty było poznanie polskiego systemu oświaty, obserwacja zajęć w polskich szkołach oraz wymiana doświadczeń.  Swoją wizytę w Polsce goście rozpoczęli od spotkania w Warszawie z Minister Edukacji Narodowej Panią Joanną Kluzik-Rostkowską.  Naszą szkołę odwiedziło 7 osób z 11 wchodzących w skład całej delegacji:

• Dr Robert Maurovich-  koordynator projektu Gerstacker Fellowship Programme, professor Saginaw Valley State University
  • Dr Lara Dixon- dyrektor liceum Troy Athens High School
  • Erin Eastman- dyrektor ds. programów w szkołach średnich dla miasta Port Huron
  • Jennifer Egan- nauczyciel w szkole dla uczniów niepełnosprawnych
  • Lisa Fosnaugh- zastępca dyrektora Van Hoosen Middle School w Rochester Hills
  • Christian Mueller- zastępca dyrektora w Jeannette Junior High School, Sterling Heights
  • Eric Rutheford-  dyrektor Hartley Outdoor Education Center

Oprócz spotkań z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami oraz uczniami, goście mieli okazję obserwować zajęcia w oddziale przedszkolnym przygotowane przez Panią Małgorzatę Żukowską, zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej poprowadzone przez Panią Marię Helman-Łukowską, oraz zajęcia języka angielskiego przygotowane przez Panią Annę Koronczok oraz uczniów klas VI. Zaprosiliśmy ich również do obejrzenia przedstawienia oraz występu wokalnego przygotowanych przez Panią Jolantę Dzieruk oraz Panią Katarzynę Zawadzką.

Wizyta gości z USA była dla naszej Szkoły ogromnym wyróżnieniem, okazją do wymiany doświadczeń oraz prezentacji umiejętności naszych uczniów. Cieszymy się, że wkład całej naszej społeczności szkolnej w edukację został dostrzeżony na świecie.

Opracowała: p. Julita Pindor