Projekt Artystyczny "Przyroda wokół nas- krajobrazy"

CIEKAWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE!

W świetlicy szkolnej został zrealizowany projekt artystyczny: „Przyroda wokół nas – krajobrazy”,  koordynowany przez Panią Urszulę Dobosz i Panią Małgorzatę Maryniak.

Celem projektu było uatrakcyjnienie czasu wolnego, rozwijanie zdolności artystycznych uczniów, uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody. W ramach proponowanych zajęć uczniowie mieli możliwość realizować lekcje plastyczne w wielu ciekawych miejscach, takich jak: Muzeum Architektury we Wrocławiu, Centrum Kultury „Agora”, plener nad Odrą, park przy ul. Kasprowicza. Nauczycielki wzbogaciły lekcje poprzez użycie różnorodnych narzędzi, materiałów i technik plastycznych: pasteli suchych i tłustych, technik malowania farbami akwarelowymi, temperami, rysowania węglem i sepią oraz sposobów wykorzystania materiałów do lepienia manualnego.W wyniku ewaluacji przeprowadzonej po zakończeniu projektu, jego autorki uzyskały wiedzę na temat zaangażowania dzieci w wymienione działania. Największą satysfakcję sprawiły uczniom warsztaty plastyczne na świeżym powietrzu. Dzieci żałowały, że projekt już się zakończył.

Urszula Dobosz