Jesteś tutaj: Start / Gazetka szkolna

PRZECIERANIE SZLAKÓW, CZYLI O POCZĄTKACH OŚMIOTRÓJKI

Pomysłodawczynią i inicjatorką powstania w Szkole gazetki, w takim kształcie jak obecnie, była Pani Dyrektor Ewa Nadzieja (wcześniej pani Stankiewicz przygotowywała z uczniami Szpileczkę – szkolną gazetkę „naścienną”). Był to rok szkolny 2004/2005, początki mojej pracy w SP NR 83, słabo znałam uczniów. Na pierwszych spotkaniach, na których główną metodą pracy była burza mózgów, kilka osób z klasy wówczas 6a zarzucało mnie pomysłami. Bardzo mile wspominam te chwile, gdy próbowaliśmy wymyślić nazwę gazetki, a potem przygotować logo i pierwsze teksty. Było dużo śmiechu. Tytuł Ośmiotrójka wyłonił się w wyniku kombinacji kilku propozycji, a logo opracowała Ewa Mulewicz. Nieocenione zasługi dla gazetki miał w pierwszym roku jej wydawania Piotr Oleszczyk, który sam zajmował się składem, na domowym komputerze. Pamiętam podekscytowanie uczniów po wydaniu pierwszego numeru, gdy zobaczyli swoje artykuły wydrukowane na papierze i dumnie nimi powiewali, zaraz też pojawili się nowi współpracownicy. Oprócz wymienionych już osób wiele artykułów przygotowali wtedy Marta Kochanowicz, Agnieszka Komór, Agnieszka Kowalska, Sandra Stefaniak, Filip Chudy i Bartek Kacperkiewicz. Pod koniec roku szkolnego, po wydaniu 4 numerów, stanęliśmy przed problemem szukania redaktorów na kolejny rok, bo wszyscy dotychczasowi mieli opuścić mury SP 83 jako absolwenci. Na szczęście znaleźli się nowi chętni uczniowie (i ciągle się znajdują), którzy udowadniają jak bardzo twórczy, pomysłowi i solidni potrafią być młodzi ludzie.

Pani Anna Koronczok

Od pięciu lat redaktorem naczelnym GAZETKI jest Pani Hanna Madalińska. Z każdym rokiem zmienia się skład redakcyjny, jednakże GAZETKA nie traci swojego charakteru. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Informuje ona o bieżących wydarzeniach szkolnych, osiągnięciach uczniów, wycieczkach, w których biorą udział poszczególne klasy. Nie brak w niej konkursów, krzyżówek, zagadek oraz humoru. Zachęcamy nie tylko do czytania Ośmiotrójki, ale także do jej redagowania.

Pani Hanna Madalińska