Konkurs Recytatorski „Nasz dziecięcy świat”

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Nasz dziecięcy świat”

15 XI 2017 roku dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 83 im. Jana Kasprowicza we Wrocławiu: Agata Grzech (klasa V b) oraz Sandra Stefanko (klasa VI b) wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Nasz dziecięcy świat”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. mjr Henryka Sucharskiego we Wrocławiu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Obie uczennice popisały się nie lada artyzmemi brawurowo wyrecytowały przygotowane przez siebie utwory. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a o końcowym werdykcie jury zdecydowały detale, bowiem wystąpienia wszystkich uczestników konkursu stały na wysokim poziomie. Jury postanowiło wyróżnić Agatę Grzech i jej piękną interpretację wiersza Danuty Wawiłow, pt. „Wędrówka”, nagradzając ją trzecim miejscem w końcowej klasyfikacji.

Swada oraz lekkość, z jaką obie uczennice zaprezentowały się przed publicznością i jury pozwala przypuszczać, że to nie ostatni sukces reprezentantek Naszej szkoły na tym polu.

W przygotowaniach do konkursu dziewczętom pomógł pan Bartłomiej Krolek.