Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Sport w naszej szkole

Sport w naszej szkole

 "MAŁY MISTRZ"


Wraz z rozpoczęciem nowgo roku szkolnego nasza Szkoła bierze udział w projekcie „Mały Mistrz”.Skierowany jest do dzieci
z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych
z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności
i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby na nauczyciel realizował program według własnej koncepcji dopasowanej do możliwości placówki oświatowej. Zaproponowane sprawności mogą być prowadzone przez nauczyciela w ciągu trzech lat nauki w klasach I–III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko. Nauczyciel może w kolejnych latach zmieniać niektóre sprawności i na przykład w pierwszej klasie, w ramach sprawności “Piłkarz”, realizować zajęcia piłki nożnej, a w następnych latach np. koszykówki czy siatkówki. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. Program ten pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w:

  • dostosowaniu zajęć w klasach I-III do nowej podstawy programowej,
  •  monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych,
  •  zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.

Na potrzeby programu nasza Szkoła otrzymała sprzęt sportowy o wartości 1500zł.

W klasach pierwszych raz w tygodniu na zajęciach ruchowych, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej wspomaga Pan Marcin Łazik – nauczyciel wychowania fizycznego.


Opracował: p. Marcin Łazik

Artykuły

25 września-Ogólnopolski Dzień Sportu Szkolnego

2015-10-06

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 83 we Wrocławiu, przygotowaną przez panią Annę Szczuraszek- nauczyciela wychowania fizycznego.

Czytaj więcej o: 25 września-Ogólnopolski Dzień Sportu Szkolnego

Czwórbój lekkoatletyczny

2015-06-09

Turniej Piłki Nożnej

2015-05-14

Dolnośląski Finał Biegów Przełajowych

2015-05-06

DOLNOŚLĄSKI FINAŁ BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

O PUCHAR  PRZEWODNICZĄCEJ SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO

DOLNY ŚLĄSK.

 

W sobotę 11 kwietnia 2015 roku na oleśnickim podzamczu zebrała się bardzo duża ilość biegaczy z ponad 120 szkół  województwa dolnośląskiego; ze Zgorzelca, Szklarskiej Poręby, Legnicy, Polkowic, Wałbrzycha, Wrocławia  i wielu innych miejsc. Wspaniała pogoda, rewelacyjnie przygotowana trasa i duuuża ilość kibiców i zawodników wpłynęła na super atmosferę. W 12 biegach startowali najmłodsi  - w biegu „Małego Mistrza”,  uczniowie szkół podstawowych,  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  

Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników: Krzysztof Rybacki,  Zuzanna Andruszkiewicz, Emila Błaszczyk, Klaudia Barucha , Zofia Krudowska, Krystyna Żyborska,  Łukasz Ciszek, Jakub Isański,  Eryk Kauch, Krystian Rumniak, Andrzej Taborski.  Najlepsze wyniki osiągnęli Krzysztof Rybacki, który po pokonaniu 1 km zajął 16 miejsce i Emila Błaszczyk, która swój bieg ukończyła na 25 miejscu przed 175 przeciwniczkami oraz Andrzej Taborski, który na dystansie 2 km był pierwszy spośród naszych zawodników. Ale wszyscy nasi zawodnicy dali na trasie wiele z siebie. Ci, którzy nie byli niech żałują; zostaje im tylko zobaczyć zdjęcia z imprezy.

Przygotowała : Anna Szczuraszek

Czytaj więcej o: Dolnośląski Finał Biegów Przełajowych

Mecz siatkówki: Rodzice kontra Nauczyciele

2014-12-11

Mecz siatkówki: rodzice kontra nauczyciele

Czytaj więcej o: Mecz siatkówki: Rodzice kontra Nauczyciele


Przejdź do góry