Jesteś tutaj: Start / Działania Ekologiczne

Działania Ekologiczne

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 83 we Wrocławiu w roku szkolnym 2017/2018 wzięli udział w wielu wyjściach edukacyjno – kulturowych. Uczniowie byli uczestnikami na warsztatach pt: „grzyby dookoła człowieka” w Zakładzie Fitopatologii i Ochrony na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym we Wrocławiu. Dowiedzieli się, jaką rolę odgrywają grzyby w środowisku i dla człowieka. Pracowali z „żywym materiałem badawczym”. Poznali świat grzybów z innej strony, tzn. jako ważnego ogniwa w łańcuchu pokarmowym i obiegu pierwiastków w przyrodzie. Nauczyli się, że grzyby są pożyteczne zarówno dla ludzi, jaki i pozostałych organizmów na świecie.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt uczestniczyli również w zajęciach edukacyjno-warsztatowych m.in. z „rola ptaków w środowisku” w Zakładzie Hodowli Drobiu, „antropogeneza i budowa układu szkieletowego człowieka”
w Zakładzie Antropologii.  Na powyższych zajęciach młodzież dowiedziała się nie tylko o wpływie ptactwa na zależności ekologiczne w środowisku, czy budowie układu kostnego, ale także poruszane były tematy o wpływie substancji trujących na organizmy żywe, a także, jak chronić swój organizm przed chemizacją środowiska.

Centrum Edukacyjne Ekolandia zorganizowało dla uczniów zajęcia w szkole dotyczące ochrony środowiska i wpływu smogu na organizmy żywe. Uczniowie dowiedzieli się np. w jaki sposób oszczędzać energię, co robić, aby jak najmniej produkować śmieci, poszerzyli swoje wiadomości o recyklingu. Młodzież dzięki zajęciom uzmysłowiła sobie o wpływie zanieczyszczeń na zdrowie człowieka i stan ekologiczny naszej planety.